LILY AND ROSE

“Eğer okumayı çok istediğin kitap henüz yazılmamışsa, o kitabı sen yazmalısın” Toni Morrison

(1988 Pulitzer ve 1993 Nobel Edebiyat ödüllü Amerikalı yazar)

Henüz 20’li yaşlarının başında 2012 yılında Liana ve Roys, LILY AND ROSE markasını kurdular.

Roys, 1986 yılında İstanbul’da doğdu. New York’ta Pratt Institute’ta grafik tasarım bölümünden mezun oldu. İstanbul'da bir tasarım stüdyosunda grafik tasarımcı olarak çalışıyordu. 1989 İstanbul doğumlu olan Liana ise Koç Üniversitesi’nde eğitiminin son senesindeydi.

 

İki yakın arkadaşın iş konusunda ortak hayalleri olduğunun farkına varmaları çok çabuk oldu. Kısa sürede güçlerini birleştirmeye ve kendi firmalarını kurmaya karar verdiler. Markalarını kendi isimlerinden ilham alarak yarattılar.

LILY AND ROSE, bugün 20 kişilik ekibiyle kendi atölyesinde üretim yapan, dünyanın birçok ülkesine ürünlerini ihraç eden ve sektöründe kreasyonlarıyla yer edinmiş uluslararası bilinirliğe sahip bir marka konumundadır.

Kaliteli ürünleriyle alanında bir trendsetter haline gelen markanın en büyük gurur kaynaklarından biri evdeki yükümlülükleri dolayısıyla iş saatlerinde çalışma imkanı bulamayan kadınlar için ayrıca iş olanakları yaratabilmesi.

Koleksiyonların piyasaya sürülmesinin ardından her ürün profesyonel olarak çalışan üçüncü bir kurum tarafından sağlık ve kalite açısından test edilir.  

2018 yılının Mart ayında Liana Hananel’i elim bir uçak kazası sonucu kaybettik. Kurucu ortağımız Liana’nın ruhu ve enerjisi, onu her zaman kalbinde taşıyacak olan Roys’un kreasyonlarında yaşamaya ve insanlara ilham vermeye devam edecek.